Firma Güvenilirlik Araştırması

Uluslararası çalışan firmalar için ticari güvenirliğin sağlanması ve risklerin azaltılması ticarette mali kaybı önler. Şirketlerin Creditsafe skorunu da içeren kredi istihbaratının bulunduğu Firma Güvenilirlik Araştırması, ticaret yapılacak iş ortağının güvenirliğinden emin olmak ve ticaretinizi korumak için doğru aksiyonı almanızı sağlar.  Firma Güvenlik Araştırması ile kredili mal ithalatları, ortak yatırım ve farklı iş birliklerini sağlam temellere dayanır.

  • Ticari faaliyette bulunacağınız firmanın yapısı, finansal görünümü, risk grubu, faaliyet konuları, ve teminat incelemeleri ve adli süreçlerini de içeren konularda kapsamlı bilgi sunulur.
  • Firmanız adına yerinde ziyaret yaparak gözlem raporu hazırlanabilir..
  • Kredi raporunda firmanın kredi puanı ve limiti yanında, şirketin 3 ila 5 yıllık raporları, satış, borç ve varlıkları, sermayesi ve kar ile zarar hesaplarını görerek yıllık bazda kıyaslama yapabilirsiniz.
  • Yönetim verilerinde, şirket yönetimi, bağlı olduğu şirket ve ortaklıkları görebilir, ödeme davranışları hakkında bilgi edinerek ticaretinizi bilinçli yönetirsiniz.